امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

هم اندیشی طلاب و فضلای بوشهری در قم شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۹:۴۸


هم اندیشی طلاب و فضلای بوشهری در قم تعداد بازدید: ۳۹۳

هم اندیشی طلاب و فضلای حوزه علمیه بوشهر با حضور نماینده ولی فقیه، امام جمعه بوشهر و رییس مجمع نمایندگان طلاب در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، آیت الله صفائی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در جلسه طلاب و فضلای بوشهر با اشاره به شان و منزلت پیامبر اکرم(ص) وتبریک میلاد ایشان و امام صادق(ع) اظهار داشت: خداوند متعال فرمودند، به همه اعلام کنید هر کسی ادعا دارد که خداوند را دوست دارد باید از پیامبر تبعیت کند اگر کسی این کار را کرد من خودم محب او می شوم.

 

وی ادامه داد: خداوند با اسم جلاله اش مدام بر محمد وآل محمد(ص) صلوات می فرستاد، خداوند می فرمایند، مؤمنان و ملائک همراه من شوید «إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْليماً» در واقع همه لیاقت همراهی با خداوند را در این ذکر ندارند و تنها مومنان هستند که این لیاقت را خدا به آنها داده است.

 

آیت الله صفائی بوشهری در ادامه به تاریخ روحانیت بوشهر داشت و اظهار کرد: تاریخ بوشهر یکی از تاریخ های با شکوه در تاریخ اسلام و ایران است که به علت های مختلف در طول تاریخ مغفول و مورد بی توجهی قرار گرفت، که یکی از علت های مهم این امر استعمار خبیث انگلیسی ها بود.

 

نماینده ولی فقیه استان بوشهر عنوان کرد: قدمت روحانیت بوشهر از نظر علمی، مبارزاتی مردمی بودن، زهد و اخلاق بسیار زیاد است و بزرگان بوشهر در عرصه علمی و تولیدات علمی بسیار خوش درخشیدند.

 

طلاب بوشهر به گذشته روحانیت خود افتخار می کنند

 

امام جمعه بوشهر با شاره به اینکه طلاب بوشهر به گذشته روحانیت خود افتخار می کنند، گفت: تمامی مبارزان استان بوشهر با دادن حکم وجوب دفاع، از سوی علما در عرصه مبارزه حضور پیدا می کردند و هیچکدام خودسرانه عمل نکردند حتی یک مورد را نمی توان یافت که بدون حکم علما مبارزه کرده باشند.

 

 بزرگان بوشهری لرزه بر استعمار انگلیسی ها می انداختند

 

وی با بیان اینکه حتی یک مورد از علمای بوشهری نداریم که به بیگانگان مخصوصا انگلستان جواب مثبت داده باشند، تصریح کرد: بزرگان بوشهری لرزه بر استعمار انگلیسی ها می انداختند، به همین خاطر آنها علمای ما را به شهر و کشورهای دیگر تبعید می کردند.

 

آیت الله صفائی بوشهری بیان کرد: انگلیسی ها چهار بار به بوشهر حمله کردند که با ورود علما و مردم سر افکنده از استان خارج شدند، در واقع اگر علما نبودند انگلیسی ها بلاهای بسیاری بر سر مردم می آوردند.

 

شناسنامه بوشهر علما و روحانیتش هستند

 

وی با بیان اینکه شناسنامه بوشهر علما و روحانیتش هستند، تصریح کرد: در واقع این شناسنامه را از ما گرفته بودند و در صندوقچه ها خاک می خورد، که یکی از علت آن سیاست انگلیس بود، که خدا را شکر امروزه احیا شده و در صدد این هستیم که مقبره های این علما را تعمیر و نوسازی کنیم.

 

بایستی از بزرگان استان تکریم کنیم

 

 نماینده ولی فقیه استان بوشهر اضافه کرد: بایستی از بزرگان استان تکریم کنیم و آنها را به طلاب جوان بشناسانیم که به آنها افتخار کنند و آنها را الگوی خود قرار بدهند.

 

مسائل روحانیت را در استان مرتب رصد می کنیم

 

وی با بیان اینکه احیای تاریخ روحانیت یعنی احیای یک تاریخی که ریشه ما روحانیت را ثابت می کند، گفت: مسائل روحانیت را در استان مرتب رصد می کنیم واقعا جای تقدیر دارد برخی طلاب از ممتازین در قم هستند و تالیفاتشان در دانشگاهها و حوزه تدریس می شود.

 

آیت الله صفائی بوشهری؛ اخلاق، علم، مردم داری و مجاهدت را از شاخصه های طلاب استان بوشهر عنوان و ابراز کرد: خانه روحانیت در طول تاریخ به روی همه مردم باز بوده و این سنت حسنه همیشه حفظ شده است.

 

  طلاب فضلاء و علمای استان بوشهر انقلابی هستند

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه طلاب فضلاءو علمای استان بوشهر انقلابی هستند و همیشه در صحنه ها حضور دارند، اظهار کرد: روحانیت استان پیشرفت های قابل توجهی داشته و این همواره بایستی ادامه داشته باشد و طلاب بایستی از لحاظ علمی، مردم داری، اخلاقی و مبارزه رشد کنند و در عرصه تحصلی هم تمام تلاش ما براین است که طلاب عمیق و دقیق بار بیایند.