امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

استعدادهای برتر بایستی به طلاب معرفی شوند شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۷:۵۵


استعدادهای برتر بایستی به طلاب معرفی شوند تعداد بازدید: ۳۴۶

رییس مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه بایستی از استعداد های برتر استان هم تجلیل صورت بگیرد، تصریح کرد: استعدادهای برتر بایستی به طلاب معرفی شوند و از تلاش های آنها در این راستا تجلیل شود

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای بوشهر در مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) قم با حضور آیت الله صفائی بوشهری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سیداکبر حسینی نژاد، نماینده طلاب و فضلای بوشهر ضمن خیر مقدم گویی و تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) اظهار داشت: امام صادق(ع) در روایتی دارند که قلوب انسان ها را نمی توان با پول گرفت، بلکه دل های مردم را می توان با محبت جذب کرد؛ ولی ما مردم بر عکس این را فکر می کنیم.

وی اظهار داشت: تقوای الهی، بی نیازی از مردم و اخلاق از جمله عوامل مهمی است که محبت آور هستند، و این ها سبب می شود که مردم جذب شود، بنابراین یک طلبه بایستی این صفات را در خود پرورش بدهد تا بتواند در مسیری که انتخاب کرده است موفق باشد.

آیت الله صفایی خدمات ارزنده ای به بوشهر داشتند

رییس مجمع نمایندگان طلاب ابراز کرد: حضرت آیت الله صفائی بوشهری از زمانی که مسؤولیت در شهر بوشهر بر عهده گرفتند خدمات ارزنده ای به این منطقه کردند، یکی از این خدمات ارزنده توسعه حوزه خواهران و برادران در بوشهر است به گونه ای که مناطق دور دست هم دارای حوزه علمیه با امکانات مجهز شده اند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد خاطر نشان کرد: یکی از کارهای که بر زمین مانده و خیلی وقت پیش بایستی صورت می گرفت، تکریم از مفاخر بوشهر بوده که این کار هم صورت گرفت، این کار سبب می شود طلاب با مفاخر خود آشنا شوند و آنها را به عنوان الگوی خود در نظر بگیرند.

استعدادهای برتر بایستی به طلاب معرفی شوند

وی با بیان اینکه بایستی از استعداد های برتر استان هم تجلیل صورت بگیرد، تصریح کرد: استعدادهای برتر بایستی به طلاب معرفی شوند و از تلاش های آنها در این راستا تجلیل شود.

نماینده طلاب و فضلای بوشهر عنوان کرد: بسیاری از طلاب علاقه مند به فعالیت های تبلیغی اجرایی و تدریس در قم و بوشهر هستند و اعلام آمادگی کردند، طی جلساتی که با آیت الله صفایی داشتیم ایشان با کمال میل پذیرفته اند که در این راستا ما را یاری کنند تا طلابی که مشتاق فعالیت هستند از آنها در استان استفاده شود.

بسیاری از طلاب از نظر معیشتی با مشکلات زیادی رو به رو هستند

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد با اشاره به مشکلات معیشتی طلاب اظهار داشت: بسیاری از طلاب از نظر معیشتی با مشکلات زیادی رو به رو هستند و تنها با شهریه نمی توانند زندگی خود را بگذرانند.

وی ادامه داد: امروزه شهریه طلاب کفاف زندگی آنها را نمی دهد بنابراین بایستی از توانمندی های خود در عرصه پژوهش، منبر و تدریس و کارهای که دون شان طلبگی نیست استفاده کنند تا خود و خانواده خود را در سختی نیندازند.