امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

حوزه یک روز هم بدون مجمع نمایندگان نخواهد بود پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۹:۰۳


حوزه یک روز هم بدون مجمع نمایندگان نخواهد بود تعداد بازدید: ۴۹

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد با بیان اینکه حوزه یک روز هم بدون مجمع نخواهد بود، تصریح کرد: مجمع نمایندگان طلاب امروزه در روالی قرار گرفته که آرامش در آن حاکم است و نمایندگان با تلاش بسیار فراوان سعی در انجام وظیف دارند و همین باعث شد که بزرگان نظر خوبی نسبت به مجمع داشته باشند هر چند که بایستی روز به روز بر این تلاشها اضافه شود تا به جایگاه در شان مجمع برسیم.
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین سید اکبر حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب در پنجاه و نهمین جلسه مجمع نمایندگان با اشاره به سقوط هواپیمای تهران، یاسوج این حادثه غم انگیز و مصیبت سنگین را به مردم ایران تسلیت گفت و برای بازماندگان این حادثه از خدای منان طلب صبر کرد.

 

وی با اشاره به بخشی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی و فرماندهان پایگاه هوایی گفت: امروز وضعیت کشور به گونه ای است که رهبر معظم انقلاب به عنوان یک مسئول از جانب مسئولان نسبت به مردم عذر خواهی می کند و از آنها می خواهد که برای کمتر شدن مشکلات کشور دعا کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد اظهار داشت: امروزه شاهد هستیم که در بسیتری از کشورهای خارجی رفتار مناسبی با ایرانی ها ندارند و رهبر معظم انقلاب نیز از این اوضاع گله مندند و بایستی به این توجه داشته باشیم که مشکلات امروز تنها مربوط به دولت فعلی نیست و دولت های گذشته هم در این امر دخیل هستند.

 

رئیس مجمع نمایندگان طلاب در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب ابراز کرد: حضرت آقا در دیداری که با مردم آذربایجان شرقی داشت فرمودند، « ما دهه‌ی چهارم انقلاب را دهه‌ی پیشرفت و عدالت نامگذاری کردیم و پیشرفت به معنای واقعی کلمه در کشور اتّفاق افتاده است؛ عدالت را نمیگویم؛ درمورد عدالت ما عقب‌مانده هستیم؛ در این تردیدی نیست؛ خودمان اعتراف میکنیم، اقرار میکنیم. در دهه‌ی پیشرفت و عدالت بایستی هم در پیشرفت موفّق میشدیم، هم در عدالت؛ در پیشرفت به معنای واقعی کلمه موفّق شدیم، واقعاً پیشرفت کردیم و در همه‌ی زمینه‌ها پیشرفت اتّفاق افتاده است؛ [امّا] در زمینه‌ی عدالت، باید تلاش کنیم، باید کار کنیم، باید از خدای متعال و از مردم عزیز عذرخواهی کنیم».

 

وی ادامه داد: سایر کشورها در دنیا هم با این مشکلات رو به رو هستند و این تنها کشور ما نیست که دارای مشکل است، ولی مردم ولایت مدار ایران همیشه در لحضات حساس ثابت کردند که پشتیبان محکمی برای این نظام، انقلاب و ولی فقیه هستند و اجاز نمی دهند دشمنان کوچکترین نگاه بد را به این سرزمین شهید پرور داشته باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد با بیان اینکه مسئولان در هر سه قوا بایستی عدالت را اجرا کنند، بیان کرد: مسئولان نباید اجازه دهند، دشمنان مردم را نگران کنند و جوانان را نسبت به این نظام و انقلاب مأیوس کنند.

 

رئیس مجمع نمایندگان طلاب در بخش دیگری از سخنان خود اشاره ای به مسائل مربوط به مجمع نمایندگان داشت و ابراز کرد: مجمع نمایندگان روزهای پایانی دوره هفتم را طی می کند و در این دوره همه نمایندگان در عرصه های مختلف خوش درخشیدند و تلاش های قابل تقدیری داشتند.

 

وی با اشاره به اینکه نمایندگان طلاب شهرستانها در حوزه علمیه قم بدون دریافت حقوق یا مزایایی برای رضا خدا مخلصانه کار کردند، گفت: یقینا این کارها در پیشگاه خدا محفوظ است و خدای متعال آنها را بدون اجر و پاداش نمی گذارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد با بیان اینکه بزرگان دید بسیار خوبی به مجمع نمایندگان دارد، گفت: فعالیت های بسیار خوبی در مجمع انجام شد ولی هنوز با آن جایگاهی که برای مجمع نمایندگان تعریف شد فاصله زیادی داریم.

 

وی در ادامه به برخی از عملکردها برای افزایش حضور حداکثری طلاب در انتخابات هشتمین دوره مجمع نمایندگان اشاره داشت و ابراز کرد: نماینده ها سامانه های خود را فعال کنند و برای شرکت طلاب در انتخابات تبلیغ و سعی کنند این تیلیغات برای شخص خاصی نباشد.

 

رئیس مجمع نمایندگان با بیان اینکه تاریخ انتخابات هشتمین دوره مجمع نمایندگان تغییر کرد، گفت: برگزاری انتخابات هشتمین دوره مجمع نمایندگان از روز 13 اسفندماه 96 به روز 20 اسفند 96 تغییر کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد در پایان با بیان اینکه حوزه یک روز هم بدون مجمع نخواهد بود، تصریح کرد: مجمع نمایندگان طلاب امروزه در روالی قرار گرفته که آرامش در آن حاکم است و نمایندگان با تلاش بسیار فراوان سعی در انجام وظیف دارند و همین باعث شد که بزرگان نظر خوبی نسبت به مجمع داشته باشند هر چند که بایستی روز به روز بر این تلاشها اضافه شود تا به جایگاه در شان مجمع برسیم.