امروز سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷

تشویق طلاب برای شرکت در انتخابات مجمع نمایندگان پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷:۴۰


تشویق طلاب برای شرکت در انتخابات مجمع نمایندگان تعداد بازدید: ۳۶۸

رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در پنجاه و چهارمین جلسه عمومی، خواستار تشویق و ترقیب بیشتر طلاب برای مشارکت در انتخابات اسفندمان این مجمع شد.
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان، حجت الاسلام و المسلمین سید اکبر حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب در پنجاه و چهارمین جلسه عمومی مجمع نمایندگان با عرض تبریک به مناسبت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم مقدس اظهار داشت: جامعه محترم مدرسین از بنده به عنوان ریاست مجمع نمایندگان دعوت کردند که گزارشی از عملکرد چهار ساله مجمع نمایندگان در این دوره ارائه بدهم و این جلسه هم برگزار شد.
 
وی ادامه داد: در این جلسه 30 تن از اعضای جامعه محترم مدرسین از جمله آیت الله یزدی، آیت الله بوشهری و آیت الله مقتدایی و سایر اعضا حضور داشتند، که بنده گزارش مختصری از فعالیت های مجمع نمایندگان در این دوره و دوره های قبل ارائه کردم.
 
حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد عنوان کرد: در جلسه ای که با جامعه محترم مدرسین داشتیم مطرح کردم که مجمع نمایندگان بیش از 70 مصوبه داشته است که از بین این ها 10 مصوبه مربوط به این دوره از مجمع نمایندگان طلاب است که برخی از این مصوبات اجرایی نشده است که به همین علت شورای برای اجرایی کردن این مصوبات تشکیل دادیم و در انتهای جلسه از همکارهای جامعه محترم مدرسین با مجمع نمایندگان کمال تشکر را داشته ایم.
 
رئیس مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه در دوره قبلی انتخابات 12 هزار طلبه مشارکت داشتند، ابراز کرد: 64 هزار طلبه در قم حضور دارند که 15 هزار نفر آن از طلاب غیر ایرانی هستند، که نمی توانند در انتخابات شرکت کنند و 5 هزار نفر از آنها در استان ها امام جمعه یا استاد و مشغول سایر کارها هستند، 3500 نفر از این تعداد هم مرحوم شده اند و عده ای هم در شهرستان ها حضور دارند ولی جزء این 64هزار طلبه در قم به شمار می روند و حدود 8000 از بزرگان در قم هستند که در انتخابات شرکت نمی کنند و این موارد دلیل مشارکت 12هزار نفری طلاب از 64 هزار طلبه در انتخابات است.
 
حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد اظهار داشت: از سوی جامعه محترم مدرسین پیشنهاد داده شد که انتخابات در 2 یا 3 روز برگزار شود، یک روز در فیضیه و روز دیگر در پردیسان که اگر انتخابات در پردیسان هم برگزار شود حدود 5000 طلبه در انتخابات مشارکت خواهند داشت.
 
وی با بیان اینکه تبلیغات برای انتخاب نمایندگان مجمع بسیار کم است در حالی که این یک افتخار برای حوزه علمیه قم است، تصریح کرد: از جامعه محترم مدرسین درخواست کردیم که در صورت لزوم صدا و سیمای قم را در این مساله درگیر و تبلیغات را جهت اطلاع رسانی به طلاب محترم زیاد کنند.
 
رئیس مجمع نمایندگان طلاب با ارائه راهکاری برای افزایش اشتیاق طلاب جهت شرکت در انتخابات مجمع نمایندگان گفت: یکی از راهکارهای که می توان اشتیاق طلاب را برای شرکت در انتخابات افزایش داد این است که افرادی، کاندیدا شوند که با طلاب ارتباط زیادی دارند و طلاب هم آنها را می شناسند و او را دوست دارند.
 
حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد اظهار داشت: در جلسه ای که طلاب و فضلای بوشهری در روز جمعه داشتند، از بین 500 نفر طلبه بوشهری بیش از 400 نفر آنها در این جلسه شرکت داشتند، این نشانه یک همبستگی بین طلاب و نمایندگان این منطقه است و حتما یک رمز موفقیتی بین آنها وجود دارد.
 
وی ادامه داد: نمایندگان طلاب برای رسیدگی به مشکلات طلاب منطقه خود در مجمع نمایندگان حضور دارند بنابراین این مسؤولیت دارای سختی های زیادی است، در واقع نمایندگان بایستی برای طلاب منطقه خود جلساتی را داشته باشند این در حالی است که برخی از نمایندگان اصلا جلسه ای برای طلاب خود برگزار نمی کنند ولی بسیاری از نماینده ها هم فعال هستند و جلسات هفتگی برای طلاب منطقه خود دارند که گزارش آن ها برای ما ارسال می شود.
 
رئیس مجمع نمایندگان طلاب اظهار داشت: افرادی می توانند در هشتمین دوره انتخابات مجمع نمایندگان کاندیدا شوند که سطح سه حوزه را گذرانده باشند و پنج سال در درس خارج شرکت کرده باشند.
 
حجت الاسلام و المسلمین حسینی نژاد خاطرنشان کرد: در دوره های قبل مشاهده شد که خیلی از کاندیدا از فضل علمی بسیار بالایی برخوردار هستند ولی افراد جوانتر به عنوان نماینده منطقه خود انتخاب می شود، این نشان می دهد در انتخابات مجمع نمایندگان طلاب، کسی می تواند موفق شود که ارتباط بیشتری با طلاب داشته است.